Back to Question Center
0

Përmirësimi i SEO me Përmbajtje: Ide nga Semalt

1 answers:

SEO lokale nuk merret me optimizimin e faqes suaj vetëm. Gjithashtu përfshin ruajtjennjë marrëdhënie të shëndetshme me komunitetin tuaj online dhe të kesh një prani të fortë në internet përmes faqes suaj dhe mediave sociale. Mediat sociale kanëtë bëhet një platformë e përkryer për ndërveprimin me klientët tuaj.

Në vitin 2009, Google filloi të punojë në integrimin e të dhënave të mediave sociale në kërkimin e tij organikalgorithm. Kjo do të thotë se lidhja e faqes tuaj dhe platformave të mediave sociale si Facebook, Twitter dhe Instagram do të rezultojë në një angazhim më të madhdhe vizitat në terren. Si rezultat, faqja juaj do të renditet më e lartë - casino en ligne bonus sans depot francais.

Për bizneset vendore, të gjitha detajet duke përfshirë orët e funksionimit, datën dhe çmimetduhet të jetë i përditësuar. Menaxheri i Suksesit të Klientit Semalt ,Frank Abagnale jep idetë që do t'ju ndihmojnë të përmirësoni faqen tuaj të internetit dhe praninë e mediave sociale në mënyrë që të arrini një angazhim dhe renditje më të lartë

1. Shto një blog në faqen tuaj

Një blog është thelbësor për çdo faqe interneti. Përdoreni për të postuar informacionin e fundit rrethproduktet dhe shërbimet tuaja, klientët tuaj dhe komunitetin lokal. Për ta bërë blogun interaktiv, duke marrë parasysh idetë e mëposhtme.

Fotot dhe tregimet e klientëve që janë besnikë ndaj biznesit tuaj

Pyetni klientët për përvojën dhe rekomandimet e tyre për të përmirësuar shërbimet tuaja.Pas kësaj, publikoni intervistën dhe fotot në blogun tuaj. Merrni lejen e tyre para se të publikoni. Tregoni historinë mbi mediat e ndryshme socialeplatformat dhe të sigurojë një lidhje në postin tuaj të blog. Kjo është një mënyrë e mirë për t'u angazhuar klientët tuaj. Ata do të ndihen të vlerësuar.

Postoni fotot e biznesit tuaj në kohë të ndryshme

Postoni fotot në mënyrë periodike dhe përshkruani ato. Bëni të njëjtat fotografi në shoqërinë tuajplatformat e medias dhe gjithashtu ofrojnë një lidhje mbrapa në faqen tuaj. Përdorni fotot për të përditësuar fotot e vendndodhjeve të Google My Business, Yahoo lokale dhe Bing Places.

Fusni një produkt apo hyrje të veçantë

Duke bërë këtë rregullisht ndihmon për t'i mbajtur klientët tuaj të përditësuar në lidhje me shërbimet tuaja.

Tregoni një histori horror në lidhje me biznesin tuaj

Le të themi se je një pastrues i thatë, postoni rreth një fustan shumë të ndyrë që keni larë. Shkruajhistoria se si ajo veshje u pista dhe kështu me radhë. Një biznes nuk mund të humbasë një 'histori horror'. Shikoni për një dhe postoni rreth tij në blogun tuaj dhepastaj ndani atë në mediat sociale.

2. Lidhu me Njerëzit me influencë nga komuniteti juaj

Përdor faqet e mediave tuaja sociale për t'u lidhur me njerëz të shquar si të famshëm në zonën tënde.Ndërhyni me ta përmes ndarjes së posteve të tyre etj. Këto personalitete lokale mund të ndihmojnë në tregun e produkteve dhe shërbimeve tuaja. Kur ata përgjigjenpër komentin tuaj etj, disa njerëz mund ta shihnin atë si një miratim.

3. Bëni postime virale

Kur krijoni diçka që shkon virale në mediat sociale, shumë njerëz do të ndihen interesantënë biznesin ose kompaninë tuaj. Njerëzit do të fillojnë të kërkojnë biznesin tuaj dhe motorët e kërkimit do ta identifikojnë atë si rezultat.

4. Lidhu me komunitetin tuaj në internet

Përdorni ngjarje lokale për t'u lidhur me komunitetin tuaj. Postoni rreth ngjarjeve që ndodhin në lagjen tuajnë mediat sociale dhe blogun. Tifozët kanë të ngjarë të ndajnë postimet duke i bërë shumë njerëz të vetëdijshëm për biznesin / kompaninë tuaj. Ju gjithashtu mund të shtoni një vendorkalendarin e ngjarjeve në faqen tuaj te internetit. Sigurohuni që ajo të përditësohet rregullisht.

Për SEO lokale të jetë i suksesshëm, zgjedh atë për një renditje më të lartë në motorët e kërkimit dhepastaj krijoni përmbajtje të freskët për blogun tuaj dhe postimet e mediave sociale. Angazhimi me klientët në mediat sociale çon në trafik më të madh në faqen tuajdhe kështu një renditje më të lartë në motorët e kërkimit.

November 27, 2017